Учні практикувалися як захищати Вітчизну

На Чернігівщині понад двісті старшокласників взяли участь у навчально-польових зборах – заключному етапі вивчення предмету «Захист Вітчизни».

На Чернігівщині, вже третій рік поспіль, пройшли навчально-польові збори для учнів 11-х класів шкіл області. Нині учасниками зборів стали 238 юнаків і дівчат, польовий вихід для них – заключний етап вивчення предмету «Захист Вітчизни».

Під час урочистого відкриття навчально-польових зборів на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою школярів привітали заступник начальника Управління освіти і науки ОДА Олена Соронович, учасник антитерористичної операції, представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Альберт Черешко та голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам`ять Героїв, які віддали життя за Батьківщину в ході АТО на території Донецької та Луганської областей, а також поклали квіти до стели пам’яті полеглих воїнів.

Впродовж зборів зі школярами було проведено навчальні заняття з тактичної, вогневої, прикладної і фізичної підготовки, основ цивільного захисту та медичних знань, воєнізовану естафету, виконано підготовчу вправу стрільб з автомата Калашникова, яку допомогли організувати і провести військовослужбовці 1 окремої танкової бригади, полігонного підрозділу та військових комісаріатів. Також діти переглянули фільм Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги. Герої не вмирають», познайомилися і поспілкувалися з воїнами і свідками подій на сході України.

Завершальним етапом навчально-польових зборів стало виконання практичних завдань за сигналом «Тривога», марш-кидок та військово-тактична гра, за легендою якої підлітки обороняли чернігівський аеродром «Півці»: рили окопи, ставили розтяжки, відбивали напад противника.

Для старшокласників збори дали чудову можливість спробувати свої сили у різних видах військово-спортивних змагань, отримати нові знання, вміння та навички, необхідні захиснику Батьківщини.

Підполковник Олександр Парій

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?